Reiki - dobra energia 
Strona główna O mnie Energia Reiki Opinie Usługi Pytania i odpowiedzi Kontakt
 
 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 

W jaki sposób działa sesja Reiki na odległość?
Energia Reiki, tak samo jak i wszystkie inne energie subtelne podlega innym prawom, niż znany nam świat zjawisk fizycznych – działa poza znanymi nam trzema wymiarami. Dla prostego wytłumaczenia można przyjąć, że energie subtelne działają w czwartym wymiarze – poza czasem i przestrzenią. Odległość nie ma tutaj praktycznie znaczenia i nie ma też różnicy jeśli chodzi o skuteczność sesji na odległość, czy też podczas kontaktu bezpośredniego.
Podczas sesji na odległość energia od razu działa na subtelnych poziomach energetycznych i jeśli jest potrzeba trafia również do ciała fizycznego.
Sposób działania Reiki jest zawsze taki sam, najpierw uzdrawianie poziomów subtelnych, a następnie poziomów coraz bliższych materii.
Działanie na odległość jest całkiem uzasadnione, bo nie istnieją ograniczenia fizyczne, a więc jest więcej możliwości działania.


Co to znaczy, że Reiki to energia inteligentna?
Każda energia ma zakodowane w sobie określone informacje, a więc ma swoją jakość. Im wyższy poziom wibracji danej energii, tym wyższa jej jakość, a tym samym – lepsze są informacje w niej zawarte.
Reiki jest energią o bardzo wysokiej wibracji, nasycona jest wibracjami czystej Uniwersalnej Miłości, dlatego też działa inteligentnie. Oczywiście, aby działanie było nakierowane na określony cel potrzebna jest także dobrze określona intencja, która nie może być ani zbyt szczegółowa, ani zbyt ogólna.
Reiki działa tylko w dobrym kierunku, nie można więc dzięki tej energii komuś zaszkodzić, nie można też użyć Reiki wbrew woli kogoś lub wbrew wyższym prawom jakim podlega świat fizyczny i duchowy. Reiki dopasowuje swoje działanie do intencji w jakiej jest przekazywana oraz do sytuacji i osoby jakiej jest przekazywana. Nie ma też potrzeby aby proces przekazu energii w jakiś sposób kontrolować, co więcej – nie ma nawet takiej możliwości. Jedyne co jest potrzebne, to otwarcie się na uzdrowienie przez osobę, która otrzymuje Reiki, osoba która Reiki przekazuje i dobrze określona intencja.


Jak się przygotować do sesji uzdrawiania i co robić później?
Najpierw zalecane jest zrelaksowane spokojne podejście.
Najlepiej jest wygodnie się położyć. Nie zalecam siadać, bo podczas sesji może się zdarzyć, że np. zaśniesz. Dobrze jest przygotować też sobie koc, aby go nie szukać gdyby zrobiło się chłodniej. Wyciszamy telefon i wyłączamy telewizor. Dobrze jest też zadbać o to aby nie musieć załatwiać już w danym dniu trudnych, emocjonujących spraw, rozmów, ani też nie oglądać telewizji.
Po sesji przez dzień lub dwa bardzo dobrze jest pić większą ilość czystej letniej wody, bo pomaga to organizmowi w oczyszczaniu się.


Co można odczuwać podczas sesji Reiki?
Odczucia są bardzo indywidualną sprawą i zależą przynajmniej od trzech czynników: zdolności odczuwania energii i świadomości ciała, sprawy nad jaką pracujemy i aktualnego stanu energii Klienta.
Można odczuwać: uczucie relaksu i wyciszenia umysłowego, uczucie ciepła, delikatne mrowienie, lub uczucie chłodu. Po sesji można zarówno naturalnie na chwilę zasnąć, jak też mieć więcej energii. Czasem mogą się też uruchomić jakieś wspomnienia i uwalniać związane z nimi emocje. Warto je zapamiętać, czy zapisać, bo mogą one zwracać uwagę na sprawy, które trzeba będzie jeszcze uzdrowić.


Co można odczuwać po sesji Reiki?
Tutaj znów nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo zależy od działania jakie wykonała energia. Działanie energii utrzymuje się jeszcze przez jakiś czas po sesji. Zwykle przez kilka dni. Możliwe jest odczucie przypływu energii, kiedy np. usunęliśmy jakieś niekorzystne wpływy, albo zablokowana energia zaczęła swobodnie płynąć. Możliwe jest też odczucie chwilowego osłabienia energii, co jest spowodowane większym jej wydatkiem skierowanym na dokończenie procesu uzdrawiania i przyzwyczajenia ciał subtelnych do nowego porządku (np. bez utrzymywania ograniczającego wzorca). A psychicznie, gdy podświadomość przyswoi już efekty sesji, zwykle odczuwa się większe wyciszenie, spokój, czy stan relaksu.


Reiki a religia… Czy Reiki jest dla katolików?
Reiki nie jest ani systemem religijnym ani filozoficznym. Reiki to jedynie ukierunkowany przekaz dobrej energii o wysokiej wibracji. Przekazywana energia ma na celu oddziaływanie najlepsze z możliwych, więc można ewentualnie porównać sesję Reiki do skutecznej modlitwy wstawienniczej, a modlitwę wstawienniczą stosują na swój sposób chyba wszelkie znane religie…


Reiki a medycyna… Czy Reiki może być stosowane zamiast klasycznej medycyny?
Nie. Reiki nigdy nie może być stosowane zamiast konsultacji lekarskiej, czy zamiast jakichkolwiek działań wchodzących w zakres medycyny konwencjonalnej. Reiki jest systemem uzdrawiania na poziomie energii, czyli na poziomie energetycznych ciał subtelnych człowieka. Tutaj jako ciekawostkę dodam, że w Stanach Zjednoczonych w około 800 szpitalach sesje Reiki są proponowane pacjentom jako uzupełnienie konwencjonalnej terapii - może kiedyś będzie tak także w Polsce :) ...

 

 
 
Strona główna   /   O mnie   /   Energia Reiki   /   Opinie   /   Usługi   /   Pytania i odpowiedzi   /   Kontakt