Reiki - dobra energia 
Strona główna O mnie Energia Reiki Opinie Usługi Pytania i odpowiedzi Kontakt
 
 

ENERGIA REIKI

Reiki jest metodą uzdrawiania duchowego, odkrytą, a dokładniej ponownie odkrytą i blisko sto lat temu opracowaną na nowo przez dr Mikao Usui.

Aby zrozumieć co oznacza słowo Reiki, podzielimy je na dwa składające się nań elementy: „Rei” oraz „ki”...
Rei ma wiele znaczeń i oznacza m.in. „ducha”, „umysł”, „prośbę”, a także np. „ocean”.
Ki jest japońskim określaniem oznaczającym uniwersalną energię życiową przenikającą cały świat. Odpowiednikiem „ki” jest np. chińskie „chi” (qi), znana joginom „prana”, czy też hawajska „mana”.

Reiki jest metodą przekazywania energii duchowej (życiowej), a energia ta jest znana od tysięcy lat. Reiki nie jest ani systemem filozoficznym, ani też religią. Zgodnie z tradycyjną linią przekazu wywodząca się od dr Mikao Usui, jest spójną metodą przekazywania czystej uniwersalnej energii życiowej, metodą przekazywaną i nauczaną (w trzech stopniach) poprzez kolejnych Mistrzów Reiki.


Czym Reiki jest dla mnie?

Po pierwsze ważnym uzupełnieniem mojej drogi rozwoju duchowego. A po drugie – patrząc z punktu widzenia uzdrawiania duchowego – systemem dostępu do energii o bardzo wysokiej wibracji i przekazywania tej energii w sposób ukierunkowany osobom, które są otwarte na uzdrowienie. Systemem uzdrawiania ciała, umysłu i ducha. A dokładniej – mówiąc we właściwej dla działania Reiki kolejności – ducha (czyli energetycznych ciał subtelnych człowieka), umysłu, a w efekcie także i ciała.


Zasady Reiki:

1)  właśnie dzisiaj nie złość się
2)  właśnie dzisiaj nie martw się
3)  szanuj wszystkich ludzi
4)  pracuj i zarabiaj uczciwie
5)  bądź wdzięczny za wszystko :)


Kto może skorzystać z Energii Reiki?

Każda osoba, która wyrazi takie życzenie. Wyrażenie chęci i otwarcie się na energię jest jedynym wymogiem. Oczywiście ważne jest też określenie powodów i oczekiwań, gdyż Reiki przesyła się zawsze w konkretnej intencji i zawsze z nastawieniem i akceptacją najlepszego możliwego efektu.

Energia Reiki jest energią o bardzo wysokiej wibracji, a tym samym energią nacechowaną najwyższej jakości informacją – Uniwersalną Miłością. Więc nie wymaga naszego „logicznego kombinowania” i kierowania. To, co jest jedynie potrzebne, to chęć otrzymania energii i osoba praktykująca Reiki, która przeprowadzi sesję uzdrawiania. Sesja Reiki może być wykonana podczas bezpośredniego kontaktu fizycznego, a także na dowolną odległość (przez osoby po II stopniu Reiki). Dla skuteczności i działania energii odległość fizyczna nie ma praktycznie żadnego znaczenia. Osoba „wysyłająca” Reiki tak naprawdę jest jedynie przekaźnikiem, więc nie wysyła swojej energii, tylko Energię Reiki. W przypadku Reiki nie ma też tzw. skutków ubocznych.

 
 
Strona główna   /   O mnie   /   Energia Reiki   /   Opinie   /   Usługi   /   Pytania i odpowiedzi   /   Kontakt